LFSW.PL

Uwielbiasz Gwiezdne Wojny tak samo jak my? Jasne, przecież inaczej by Cię tu nie było :)
miecze świetlne

Co kryje w sobie uniwersum Star Wars?

Przedmioty codziennego użytku z elementami Star Wars Zdjęcie: Walter Cicchetti - stock.adobe.com

Gwiezdne uniwersum George’a Lucasa rozszerza się w szalonym tempie. Duża część osób kojarzy tylko filmy, które tak często poszerzają sagę Gwiezdnych Wojen. Nic dziwnego: charakterystyczne postacie ze Star Wars patrzą na nas z billboardów i przypominają się co jakiś czas w telewizji. Dobrze jest jednak wiedzieć, że to uniwersum jest także szeroko przedstawione w książkach, komiksach, grach czy serialach. Oprócz tego fani Gwiezdnych Wojen mają szeroki wybór rzeczy codziennego użytku czy gadżetów. Jeżeli właśnie zaczynasz poznawać uniwersum George’a Lucasa i czujesz, że to coś dla Ciebie, albo wręcz przeciwnie, chciałbyś się do tego przekonać – przeczytaj, jakie atrakcje możesz znaleźć w ramach świata Star Wars.

Przede wszystkim filmy

Nie ma co ukrywać – filmy są znakiem rozpoznawczym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Od Nowej nadziei wszystko się zaczęło. To ten obraz sprawił, że widzowie na całym świecie pokochali SW i pragnęli więcej. Teraz dyskutują na temat tego, od jakiej trylogii powinno się rozpocząć oglądanie. Filmów do wyboru jest już całkiem sporo: to nie tylko oryginalna trylogia i trylogia prequeli, które opowiadają tę najbardziej znaną historię. Fani Gwiezdnych Wojen mają szansę oglądać zarówno swoich ulubionych bohaterów, jak i tych całkiem nowych, a uniwersum George’a Lucasa z pewnością nie skończy się na tych filmach, które już miały swoją premierę.

Może coś do poczytania?

Chyba każdy z nas lubi usiąść wieczorem i obejrzeć coś dobrego w telewizji, albo wybrać się od czasu do czasu do kina. Czytanie książek jest procesem nieco bardziej złożonym i wymagającym więcej skupienia, dlatego już mniejsza część osób sięga po literaturę. Fani Star Wars mają jednak szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o wszelkie treści do czytania związane z ich ulubionym uniwersum. Oprócz szokująco dużej liczby książek, w skład całego Expanded Universe wchodzą jeszcze komiksy, które przedstawiają historię słowami, ale także za pomocą obrazów, mimo wszystko dając wyobraźni czytelnika pole do popisu.

Fani Gwiezdnych Wojen mogą poczytać także coś pisanego… przez innych fanów. W sieci znajduje się wiele opowiadań Fan Fiction, opartych na uniwersum Star Wars, ale w nieco innej interpretacji, zależnej od autora. Widać zatem, że ten stworzony świat kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic i możliwości.

Gratka dla fanów gier

George Lucas pamiętał także o tych fanach Gwiezdnych Wojen, którzy lubią od czasu do czasu wcielić się w daną postać, siedząc przed ekranem własnego komputera. Lista dostępnych gier jest bardzo długa i cały czas pojawiają się nowe. Wielbiciele Star Wars mogą wybrać gry oparte na oryginalnej trylogii czy trylogii prequeli, ale także coś zupełnie innego. Przykładem są gry Lego Star Wars, które szczególnie dobrze przyjęły się wśród młodszych odbiorców.

Zabawki, gadżety i wyposażenie domu

Fani Gwiezdnych Wojen mogą wyrażać swoje uwielbienie do tej sagi na wiele różnych sposób. Oprócz wymienionych już filmów, książek czy gier, znajdą także mnóstwo gadżetów i innych urządzeń codziennego użytku. Ilość dostępnych na rynku przedmiotów pomoże wyposażyć niemal cały dom: sklepy oferują chociażby coś takiego jak deska do krojenia w kształcie Gwiazdy Śmierci czy podstawka na jajko przypominająca słynnego droida BB-8. Sypialnię można ozdobić poduszką z wizerunkiem Yody, a jeżeli chcemy od samego wejścia zaprezentować swoje przywiązanie do Star Wars, wystarczy położyć przed drzwiami wycieraczkę z charakterystycznym bohaterem lub sentencją.

Natomiast dobrym pomysłem na przekonanie młodszego fana Gwiezdnych Wojen, że oszczędzanie jest ważne, będzie podarowanie mu specjalnej skarbonki w kształcie Dartha Vadera, albo jednego z droidów.