LFSW.PL

Uwielbiasz Gwiezdne Wojny tak samo jak my? Jasne, przecież inaczej by Cię tu nie było :)
miecze świetlne

Pomysły na prezent dla fana Star Wars

prezent dla fana Star Wars Zdjęcie: tanaonte - stock.adobe.com

Wielu z nas ma wśród rodziny lub znajomych kogoś, kto jest fanem Gwiezdnych Wojen. Coraz częściej zostają nimi nawet kilkuletnie dzieci, a niektórych z kolei to uniwersum zaczyna przekonywać w późniejszym wieku. Bez względu na to, ile lat ma taki fan Star Wars, z pewnością ucieszy się on z prezentu, który będzie nawiązywał do świata stworzonego przez George’a Lucasa. Szukając podarunku na urodziny, imieniny lub inną rocznicę, możemy pokazać, jak dobrze znamy obdarowywaną osobę i kupić jej jakiś gadżet lub ubranie ze Star Wars. Oczywiście w niektórych przypadkach będzie to trochę ryzykowne, jeżeli nie wiemy, co dana osoba ma już w swoim asortymencie. Na rynku można jednak znaleźć całe mnóstwo przedmiotów związanych z Gwiezdnymi wojnami, dlatego dobrym pomysłem będzie wybranie tych trochę mniej popularnych i oczywistych.

Prezenty dla dziecka

Mało które dziecko nie lubi się bawić klockami. Bez względu na to, czy to dziewczynka, czy chłopiec, z pewnością ucieszą się z nowego zestawu. Ich radość będzie tym większa, gdy zobaczą na okładce ulubioną serię. Doskonałym pomysłem na prezent będzie ten zestaw klocków Lego. Zapewni on zabawę na wiele długich dni, a ze względu na ogrom elementów nigdy się nie znudzi. Twórcy zawarli tam całą galaktykę, figurki i charakterystyczne elementy Star Wars. Warto jednak pamiętać, że ten zestaw jest skierowany do nieco starszych dzieci. Nie mniej fascynujące będą mniejsze pakiety, takie jak Sokół Millennium, Szkolenie na wyspie Ahch-to czy Transformacja Dartha Vadera.

Małych miłośników Star Wars zachwyci także lampka nocna w kształcie ulubionych bohaterów, takich jak na przykład droid BB-8. Dobrym pomysłem będzie również szlafrok lub kapcie z charakterystycznymi elementami Gwiezdnych Wojen. Nie można oczywiście zapominać o mieczach świetlnych, które sprawią, że dzieci choć przez chwilę poczują się tak, jakby same żyły w uniwersum Lucasa.

Prezenty dla dorosłych

Część dorosłych w duchu pozostaje dużymi dziećmi, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że spodobałyby im się także prezenty przewidziane dla nieco młodszych fanów Star Wars. Jeżeli jednak szukasz czegoś typowo dla starszych osób, to idealnym wyborem będzie piersiówka lub karafka w kształcie charakterystycznych postaci z Gwiezdnych Wojen, takich jak Darth Vader czy szturmowcy. Pozostając w tematyce alkoholu, możesz wybrać również stoper do wina.

Osobom, które lubią zabawne i jednocześnie przydatne gadżety, na pewno spodoba się maszyna do robienia popcornu, która kształtem przypomina jednego z droidów lub inną postać ze Star Wars. Idąc dalej w tematykę jedzenia, możemy zdecydować się także na gofrownicę robiącą gofry o charakterystycznym kształcie. Innym ciekawym pomysłem będzie budzik projekcyjny, oczywiście swoim wyglądem przypominający jedną z postaci z Gwiezdnych Wojen, dzięki czemu wstawanie do pracy będzie czystą przyjemnością.

Bezpieczne prezenty

Może się zdarzyć, że będziesz szukać prezentu dla kogoś, kogo nie znasz zbyt dobrze, a wiesz jedynie, że jest fanem Star Wars. Wtedy gadżety alkoholowe czy typowo kuchenne mogą nie być strzałem w dziesiątkę i lepiej celować w coś bezpieczniejszego. Każdego wielbiciela Gwiezdnych Wojen z pewnością ucieszy kubek, szczególnie taki, który zmienia się pod wpływem temperatury. Także kubek termiczny z wizerunkiem jednej z postaci ze Star Wars jest bezpiecznym, a wciąż świetnym pomysłem na prezent. Gadżeciarze, którzy spędzają dużo czasu przed komputerem, na pewno ucieszą się z podkładki pod kubek, zasilanej przez USB. Pozwoli im to przez cały czas mieć ciepły napój.


Swoje przywiązanie do pewnych serii książek czy filmów można oddawać w różny sposób. Niektórzy będą po prostu w nieskończoność zachwycać się obrazem czy słowami w domowym zaciszu. Inni będą kupować gadżety związane z ich ulubionym uniwersum. Zdarzą się tacy, którzy będą podróżować po całym świecie, zbierając autografy od aktorów, albo chcąc zobaczyć, jak wyglądało nagrywanie filmu „od kuchni”. Jednak wszystkie te osoby łączy zamiłowanie do pewnego wymyślonego świata. Społeczność fanów Gwiezdnych Wojen jest ogromna, a co najważniejsze, chętna do wymiany doświadczeń i opinii. Stowarzyszenia takie jak Łódzki Fanklub Star Wars pokazują, że jedno uniwersum może połączyć ludzi w tak cudowny sposób. Bo przecież członkostwo w klubie nie kończy się tylko na chodzeniu na spotkania. Wspólne wyjazdy na konwenty czy festiwale mogą pomóc ośmielić się tym ludziom, którzy do tej pory obawiali się przebrać za ulubioną postać z filmu, a także sprawić, że kolejne osoby zachwycą się tym, co oferuje uniwersum stworzone przez George’a Lucasa.