LFSW.PL

Uwielbiasz Gwiezdne Wojny tak samo jak my? Jasne, przecież inaczej by Cię tu nie było :)
miecze świetlne

Fankluby i stowarzyszenia Star Wars

Gwiezdne Wojny Zdjęcie: saiko3p - stock.adobe.com

Gwiezdne Wojny już dawno przestały być kojarzone tylko z dziećmi bawiącymi się mieczami świetlnymi. Uniwersum stworzone przez George’a Lucasa stało się symbolem, niemal kultem dla wielu osób na całym świecie. Przynależność do grupy fanów Star Wars można okazywać na wiele różnych sposobów. Niektórzy wybierają udzielanie się na różnych forach tematycznych ze swojego domowego zacisza, a pozostali wolą na żywo spotykać się z innymi wielbicielami Gwiezdnych Wojen.

Fani Star Wars, a także ogólnie książek, filmów czy gier science fiction mają do wyboru sporo różnych festiwali odbywających się w całej Polsce. Takie wydarzenia oznaczają oczywiście mnóstwo osób przebranych za swoich ulubionych bohaterów, niezliczone gadżety z różnych serii, ale przede wszystkim są świetną okazją do poznania kogoś, kto również jest zafascynowany np. światem stworzonym przez George’a Lucasa. Jednakże festiwale są wydarzeniem jednorazowym, na które zjeżdżają ludzie z całej Polski i może być ciężko utrzymywać stały kontakt z kimś poznanym na takim konwencie. Czy istnieje możliwość regularnych spotkań i rozmów z fanami Star Wars?

Fankluby Star Wars

Liczba wielbicieli Gwiezdnych Wojen rozrosła się na tyle, że w wielu miastach można już znaleźć stowarzyszenia, a raczej fankluby SW. Czym zajmują się takie organizacje? Zazwyczaj po prostu organizują spotkania z określoną częstotliwością, podczas których wymieniają swoje opinie na temat Star Wars i poruszają inne kwestie w okolicach tej tematyki. Fankluby to także możliwość pochwalenia się ciekawym strojem ulubionego bohatera, nowym gadżetem czy komiksem z limitowanej edycji. Na spotkaniach często organizowane są także różne zabawy i sesje gier planszowych. Jednak przynależność do fanklubu Star Wars to nie tylko dyskusje związane z uniwersum George’a Lucasa. To także, a może przede wszystkim, możliwość poznania osób, które myślą w podobny sposób i zachwycają się podobnymi rzeczami.

Fanklub czy zakon?

Bycie fanem Star Wars może oznaczać dużo więcej niż należenie do fanklubu czy wyjazdy na festiwale. Jeżeli jesteś wielbicielem Gwiezdnych Wojen, możesz dołączyć nawet do specjalnych zakonów czy klanów. Jednym z nich jest Jedi Order. Ta organizacja funkcjonuje podobnie do fanklubów, ale jej działanie jest nieco szersze. Jak można się domyślać, głównym celem zakonu jest postępowanie według zasad i ideałów, jakimi kierowali się Jedi w uniwersum Lucasa. Zapisując się do Jedi Order z pewnością w pewnym stopniu poczujesz się niczym bohaterowie Gwiezdnych Wojen, ponieważ celem tej organizacji jest stworzenie tła fabularnego. Oznacza to, że główne zasady członków Jedi Order bazują na rzeczywistych założeniach ze świata Star Wars. W zakonie swoje miejsce znajdą także wielbiciele sesji RPG, albo pisarze, których fascynuje tworzenie fanficków.

Fani Gwiezdnych Wojen z pewnością natkną się na wiele ciekawych miejsc, w których będą mogli wymienić się opiniami na temat swojej ulubionej serii, a także choć przez chwilę poczuć się tak, jakby sami znajdowali się w tym uniwersum. Ogrom możliwości pokazuje, jak wielki wpływ na społeczeństwo ma świat stworzony przez George’a Lucasa.