“Young & sweet, only seventeen”

…czyli 17 powodów, dla których uwielbiam RE.

Szanowne Dżentelistoty,
17 marca 2009 roku po raz pierwszy zaprosiłem Was do Jaskini Wampy. Oznacza to, że jesteśmy razem już 2 lata i 17 dni. Z tej okazji, razem z Królewską Korporacją Odbudowy i Rozwoju, przygotowałem dla Was niespodziankę. Zapraszam w magiczną podróż inspirowaną marzeniami…

Jej celem będzie Region Ekspansji. Jeden z największych obszarów galaktyki, zlokalizowany między Wewnętrznymi a Środkowymi Rubieżami. Często jest zaliczany do szeroko pojętych Rubieży. Według starego „Ilustrowanego podręcznika” Region był wykorzystywany przez korporacje Sektora Wspólnego w takim stopniu, że obecnie może oferować galaktyce jedynie surowce. Im dłużej badam RE, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ta powszechna opinia jest niesprawiedliwa i niezasłużona. W czasie naszej wspólnej podróży zobaczycie tą część galaktyki w zupełnie innym świetle niż do tej pory. Jako pierwsi odkryjecie tajemnice znane nielicznym istotom rozumnym, bez konieczności kierowania się ku niebezpiecznym Nieznanym Regionom.
Prawdę mówiąc miałem problem z selekcją miejsc, które powinniście poznać. Ostatecznie wybrałem tylko 17. Dlaczego tyle? Siedemnastka to magiczna liczba RE. Okres najintensywniejszego badania oraz eksploatowania Regionu kończy się na roku 17,000 BBY. W tym samym roku wybucha seria 17 konfliktów zbrojnych między Coruscant a Alsakanem o dominację nad Rubieżami Ekspansji.
Skoro mamy już nawet tło historyczne, zapraszam do zapoznania się z planem podroży.

„Piękny i słodki Region Ekspansji”

Dzień 1.
Zbiórka uczestników na Coruscant w Kosmoporcie Zachodnim. Transfer na „Tańczącą Królową”, liniowiec pasażerski produkcji SoroSuub. Zakwaterowanie. Przelot do Regionu Ekspansji (kierunek: galaktyczny północny). W czasie przelotu spotkanie organizacyjne z rezydentem. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie. Przylot do systemu Dorin. Możliwość podziwiania z pokładu obserwacyjnego dwóch czarnych dziur, między którymi znajduje się ojczyzna kel dorów. Rozdanie masek tlenowych (albo innych, w zależności od fizjologii uczestników wycieczki). Transfer na powierzchnię Dorina. Zwiedzanie stolicy Dor’shan, w tym świątyni mędrców Baran Do, lokalnej organizacji skupionej na studiowaniu tajników Mocy. Czas wolny. Wizyta w izbie pamięci Plo Koona. Powrót na „Tańczącą Królową”. Nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przelot na Yinchorr. Transfer na powierzchnię planety. Wizyta w Akademii Imperialnych Gwardzistów, jedynej tego typu placówce szkoleniowej w galaktyce. Prezentacja na temat długoletniego programu treningowego. Poczęstunek zorganizowany przez Binring Biomedical Product; możliwość spróbowania standardowych racji żywnościowych imperialnego szturmowca („taka zielona papka, która ponoć nigdy nie traci daty ważności”). Pokazy walk przy użyciu pik mocy. Zwiedzanie areny Szkwał, na której to odbywał się test kończący szkolenie Imperialnego Gwardzisty. Powrót na „Tańczącą Królową”. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przelot na Jazbinę. Transfer na powierzchnię planety. Powitanie zorganizowane przez jazbinian, podobnych do kotów mieszkańców planety. Leniwe popołudnie w słynnych łaźniach aromatycznych. Czas wolny na zwiedzanie osady. Zjazd do kopalni słonecznych kryształów wraz z górnikami. Wizyta w zakładzie jubilerskim. Możliwość zrobienia zakupów lub złożenia indywidualnego zamówienia. Powrót na „Tańczącą Królową”. Nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Przelot na Serroco. Transfer na powierzchnię planety. Przelot nad ruinami miasta Sterebów zniszczonego przez Mandalorian 3,963 lat BBY. Dla chętnych możliwość bezpośredniego zwiedzania w skafandrach z licznikami Geigera. Przewodnik za dodatkową opłatą. Powrót na „Tańczącą Królową”. Przelot na Thustrę. Transfer na powierzchnię planety. Zwiedzanie Pałacu Królów Sephich. Czas wolny w ogrodach króla Alarica. Powrót na „Tańczącą Królową”. Nocleg.

Dzień 6.
Śniadanie. Przelot na Cartao. Transfer na powierzchnię planety. Przejazd przez miasto Foulahn z komentarzem przewodnika. Zorganizowane zwiedzanie zakładu Spaarti Creations, w którym wymyślono cylindry klonujące Spaarti, wykorzystywane m. in. przez Imperatora Palpatine’a. Prezentacja na temat rozwoju technologii klonowania w galaktyce. Przejazd do rezydencji pana Binalie’a, właściciela Spaarti Creations. Poczęstunek oraz możliwość złożenia zamówienia (dla bogatszych uczestników wycieczki). Powrót na „Tańczącą Królową”. Przelot w okolice Mgławicy Duch. Podziwianie zapierających dech w piersiach obłoków gazu i pyłu międzygwiazdowego z pokładu obserwacyjnego. Nocleg.

Dzień 7.
Śniadanie. Przelot na Mimban. Transfer na powierzchnię planety. Możliwość zakupienia pamiątek od tubylczych zieleniaków w kosmoporcie. Uzbrojenie uczestników wycieczki i wyjazd juggernautami do dżungli. Zwiedzanie starożytnej świątyni Pomojemy, w której to Luke Skywalker odnalazł kryształ Kaiburr. Czas wolny na podziwianie piktogramów, jakimi są ozdobione ściany świątyni. Przejazd do studni Thrella; wiekowych, pionowych szybów stworzonych przez wymarłą rasę inteligentną, pochodzącą z Mimbana. Jeżeli pozwolą na to środki bezpieczeństwa: zejście do jednej z jaskiń cowayów, w celu zobaczenia wyobrażeń na temat ich wojowniczego bóstwa, Canu. Powrót do kosmoportu i na „Tańczącą Królową”. Nocleg.

Dzień 8.
Śniadanie. Przelot na Zaloriis. Transfer na powierzchnię planety. Zwiedzanie stolicy – miasta Zaloriis wraz z muzeum upamiętniającym walkę z Imperium. Przejazd do Obozu Culroon w górach Fantain. Zmiana środka transportu na machinę kroczącą AT-AT. Podziwianie panoramy z sekcji dowodzenia i możliwość oddania strzału z ciężkich dział laserowych machiny w kierunku ruin imperialnych fortyfikacji. Powrót na „Tańczącą Królową”. Przelot na Emberlene. Wieczorna biesiada połączona z pokazem umiejętności pięknych Strażniczek Cienia Mistryl. Nauka obsługi bicza udarowego, tradycyjnej broni Strażniczek Cienia Mistryl. Nocleg na powierzchni planety Emberlene.

Dzień 9.
Śniadanie na Emberlene. Powrót na „Tańczącą Królową”. Przelot na Surron. Zwiedzanie stoczni gwiezdnych Surron StarTech. Prezentacja sztandarowych produktów firmy: okrętu szturmowego klasy Conqueror oraz lekkiego frachtowca klasy Starlight. Powrót na „Tańczącą Królową” Przelot na Cularin. Transfer na powierzchnię planety. Zwiedzanie gaju świętych drzew ch’hala, które ozdabiają Wielki Korytarz Pałacu Imperialnego na Coruscant. Powrót na „Tańczącą Królową”. Nocleg.

Dzień 10.
Śniadanie. Przelot na Vendaxę. Transfer na powierzchnię planety. Wyprawa myśliwska; polowanie na acklaye (sześcionożne bestie o ostrych szponach, potrafiące wystrzelić z paszczy Błyskawice Mocy). Prezentacja trofeów. Powrót na „Tańczącą Królową”. Uczta. Przelot na Tynnę. Transfer na powierzchnię planety. Zwiedzanie kompleksu Tanallay Surge. Rejs po jeziorze Lutris. Czas wolny na zakupy i zwiedzanie. Powrót na „Tańczącą Królową”. Nocleg.

Dzień 11.
Śniadanie. Przelot na M’haeli. Transfer na powierzchnię planety. Zwiedzanie stolicy N’croth. Wejście do pałacu gubernatora Grigora, wzniesionego na miejscu pałacu królewskiego, zniszczonego przez Imperium 17 lat BBY. Czas wolny na zwiedzanie getta H’drachi, dzielnicy tubylczej rasy wrażliwej na moc. Możliwość zrobienia zakupów na jednym z bazarów. Wycieczka poza miasto na tauntaunach. Zwiedzanie m. in. góry Selon położonej w łańcuchu górskim D’olop (z której niegdyś wydobywano dragit), wodospadu W’eston (ulubionego miejsca księżniczki Mory) oraz Red Rock (dawnego Rebelianckiego obozu zniszczonego podczas ataku Imperium). Powrót na „Tańczącą Królową”. Nocleg.

Dzień 12.
Śniadanie. Przelot na Woostri. Transfer na powierzchnię planety. Całodzienny pobyt w mieście Gopsthal, stolicy Woostri. Wejście na teren Bazy Danych Holo Scan; ogromnej biblioteki, instytucji badawczej, drugiego po Coruscant centrum gromadzenia informacji o galaktyce. Podczas swojej kontrofensywy, korzystał z niej sam Wielki Admirał Thrawn. W godzinach wieczornych powrót na „Tańczącą Królową”. Nocleg.

Dzień 13.
Śniadanie. Przelot do systemu Kelavine. Transfer do miasta Taloraan, utrzymującego się ponad gazowym gigantem dzięki potężnym silnikom repulsorowym. Panorama zapierającego dech w piersiach miasta zawieszonego między chmurami. Zwiedzanie placówki wydobywającej z atmosfery gaz tibanna. Możliwość wynajęcia pojazdu atmosferycznego i podziwiania latających form życia, bądź skorzystania z rozmaitych form rozrywek oferowanych przez liczne kasyna. Powrót na „Tańczącą Królową”. Nocleg.

Dzień 14.
Śniadanie. Przelot na Coruscant. Wykwaterowanie z „Tańczącej Królowej”. Transfer na powierzchnię planety. Odprawa w Kosmoporcie Zachodnim.

Czekam na Wasze wrażenia z podróży, opinie na temat RE i ocenę, który dzień podobał Wam się najbardziej. Do usłyszenia niebawem.

Written by Roan