Program bloku


1-2 października 2016, Atlas Arena, Łódź

SOBOTA

10:00 Moc muzyki Gwiezdnych wojen
Opening Titles, Empire March, Binary Sunset, Duel of the Fates. Muzyka, która tchnęła w Gwiezdne wojny wyjątkową Moc i wzięła szturmem naszą pamięć. Jaki jednak miała początek? Jak kształtowała się przez lata? Co czyni ją tak wyjątkową? Odpowiedzi na te pytania plus dawkę nieuniknionego muzycznego podziwu znajdziesz na mojej prelekcji.
Filip „Cassus” Ogrodowczyk
Łódzki Fanklub Star Wars
11:00 Nowe Uniwersum Gwiezdnych wojen. Komiksy, książki i filmy
Adam Siennica, Oskar Rogowski
naekranie.pl
12:00 Kostiumy w Gwiezdnych wojnach. Concept art vs. rzeczywistość
Postacie i ich kostiumy powstały najpierw na papierze, a potem ukazały się w filmach. Stroje przechodziły też transformację i niektóre nigdy nie znalazły się na wielkim ekranie, bowiem pierwsi Jedi w Epizodzie I mieli mieć bardziej militarny akcent, a Sith’om – proponowano dać czerwone szaty.
Aleksandra „Alex” Stasina
Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen
13:00 Rebelianci S02. Dyskusja
Drugi sezon serialu Star Wars: Rebels przyniósł wiele zmian. Lepszych? Gorszych? Wspólnie to ustalimy.
Mikołaj „Nilson” Lewiński
14:00 Prawdziwe Wojny Klonów
Zapomnijmy o serialu animowanym z 2008 i przypomnijmy sobie Wojny klonów pokazane w zupełnie inny sposób. Przybliżę wam najważniejsze książki, komiksy, gry i oczywiście serial z 2003 roku.
Wiktor „Elvis” Weprzędz
Klub Fantastyki Elysium
15:00 Konkurs gwiezdnowojenny
Wielokanoniczy konkurs nerdowy dla prawdziwych koneserów wiedzy o SW. Wymagana przynajmniej średnio zaawansowana znajomość nowych i starych filmów, seriali, książek oraz komiksów (alternatywnie: zainteresowanie tematem i chęć poszerzenia swojej wiedzy). Przyjdźcie i sprawdźcie swój poziom Mocy!
Dagmara „Nelani” Wasilewska, Patryk „Roan” Mikołajczyk
Łódzki Fanklub Star Wars
16:00 Imperium Galaktyczne w starym i nowym Kanonie
Czy Imperium jest xenofobiczne? Jakie ma powiązania z III Rzeszą? Spojrzymy na temat z punktu widzenia starego i nowego kanonu. Pospekulujemy co nastąpi szybciej; rozpad Imperium od środka czy też zniszczenia czynione przez Rebeliantów?
Nathaniel „Fisto” Cook
Łódzki Fanklub Star Wars
17:00 Tajemnice doliny Lucasa
Sekrety doliny Lucasa… czyli co tak naprawdę kupił Disney, gdy chciał kupić Lucasfilm. Wbrew pozorom Lucasfilm to nie tylko Gwiezdne wojny. To prężne przedsiębiorstwo, wspierające wiele dziedzin kinematografii, a także niezwykła posiadłość w dolinie Lucasa, jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, posiadające własną straż pożarną, własną winiarnię i liczne tajemnice…
Bartek „Burzol” Burzyński
Bastion Polskich Fanów Star Wars

NIEDZIELA

10:00 Nie taki Disney straszny
Szkalowanie wytwórni Myszki Miki to dzisiejsze hobby fanów Gwiezdnych wojen… Dlaczego? Ile naprawdę jest „Di$neya” w nowym kanonie?
Mikołaj „Nilson” Lewiński
11:00 Nowy Kanon SW. O co chodzi i jak to się je?
Fascynują Cię Gwiezdne wojny, ale nie wiesz, jak podejść do tematu? Nowy i Stary Kanon to dla Ciebie abstrakcja z Odległej Galaktyki? Nic nie szkodzi! Przyjdź, zapytaj i podyskutuj o tym, jak bawić się w niesamowitym uniwersum Star Wars!
Michał „Sev” Ogrodowicz
Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen
12:00 Epizody VII-IX. Co wiemy, co będzie i na co liczymy
Początek kolejnej Trylogii ze świata Star Wars wzbudził wielkie poruszenie w świecie fanów Odległej Galaktyki, jak i również w świecie popkultury. Co już wiemy, a co pozostaje jeszcze w sferze naszych przypuszczeń i marzeń? Zapraszam do dyskusji, lekkiej kłótni i wspólnej zabawy!
Michał „Sev” Ogrodowicz
Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen
13:00 Kalambury Star Wars
Kochasz kalambury? Znasz się trochę na Gwiezdnych wojnach? Spróbuj swoich sił w rywalizacji z innymi fanami.
Natalia „Jaina” Kowalczyk
Łódzki Fanklub Star Wars
14:00 Trylogia sequeli, która nie powstała. Niezrealizowane wizje Gwiezdnych wojen według George’a Lucasa
Zanim doszło do przejęcia Gwiezdnych wojen przez Disneya, pojawiały się wypowiedzi George’a Lucasa na temat wyprodukowania trylogii sequeli. Plany ulegały częstym zmianom, a z upływem czasu doszło do całkowitego odrzucenia niektórych pomysłów. Jednak elementy, które miały się w nich znaleźć postanowiono wykorzystać w Przebudzeniu Mocy. Zapraszam na prezentację o niezrealizowanych filmach Star Wars.
Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
Łódzki Fanklub Star Wars
15:00 Ile CGI w filmach? Czyli dlaczego efekty specjalne zabiły ducha prequeli SW
Prequele Star Wars i Hobbit. Co mają ze sobą wspólnego? Jak CGI wpływa na fabułę? Dlaczego nie warto polegać wyłącznie na komputerze? Dowiecie się tego na mojej prelekcji.
Kacper „Prezi” Rząsa
Toruńskie Imperium Star Wars
16:00 Droga bohatera, czyli o monomicie słów kilka
Co łączy Froda, Gandalfa, Odyseusza, i Luke Skywalker’a? Co wspólnego miał Matrix, Król Lew i Diuna? Dlaczego tak dużo filmów i książek ma podobną budowę scenariusza? Postaram się przybliżyć pojęcie monomitu wszystkim chętnym. Zapraszam serdecznie.
Adam Pawłowski
Łódzki Klub Miłośników Fantastyki „Logrus”