Kim jesteśmy?

szyldPoczątkowo sympatycy „Gwiezdnych wojen” z aglomeracji łódzkiej zadowalali się spontanicznymi spotkaniami we własnych grupach koleżeńskich. Ten stan rzeczy zaczął się zmieniać 5 października 2008 roku, kiedy to na XIX Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi odbyło się pierwsze spotkanie fanów, chcących rozwijać swoje hobby w sposób bardziej zorganizowany. Powstanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars stało się faktem. Szybko okazało się, że w skład nowo powstałej organizacji weszli nie tylko przedstawiciele różnych łódzkich dzielnic, ale też reprezentanci Zgierza i Pabianic.

KoorivarSiedzibą ŁFSW jest Łódzki Dom Kultury znajdujący się przy ulicy Traugutta 8. Organizowane w nim spotkania odbywają się tradycyjnie w wybrane sobotnie popołudnia. Logo naszej organizacji przedstawia połowy symboli Rebelii i Imperium przecięte wiosłem, nawiązujące formą i kolorystyką do herbu miasta Łodzi. Stworzył je Michał „ShVagYeR” Szymański. Patronem ŁFSW wybrano Passela Argente, koorivara, przywódcę Sojuszu Korporacyjnego. Jest on znany również jako „ten z lodem (włoskim) na czole”.

Naszą misją jest integracja wszystkich fanów „Gwiezdnych wojen” z obszaru aglomeracji łódzkiej. Chcemy upowszechniać zamiłowanie oraz wiedzę o uniwersum stworzonym przez George’a Lucasa, poprzez organizację różnorodnych spotkań, w których udział opierać się będzie zawsze na dostępności dla każdego i przyjaznej atmosferze. Zależy nam także na permanentnym budowaniu pozytywnej marki Łódzkiego Fanklubu Star Wars, zarówno na terenie naszej aglomeracji, jak i poza nią oraz na współpracy z bliźniaczymi organizacjami, takimi jak Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów „Gwiezdnych wojen” Utapau.

Do tej pory udało nam się osiągnąć kilkanaście założonych celów, między innymi:

  • zorganizowaliśmy blok Star Wars podczas Polconu 2009 w Łodzi,
  • od 2010 roku współorganizujemy Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (strefa Star Wars),
  • wystawiliśmy przedstawienie pt. „Proces Jacena Solo” 1 października 2011 r.,
  • współpracowaliśmy z łódzkim kinem „Bałtyk”, przy okazji specjalnego pokazu filmu „Mroczne widmo 3D” 12 lutego 2012 r.,
  • przygotowujmy od 2012 roku blok Science Fiction na łódzkim festiwalu fantastyki Kapitularz,
  • wsparliśmy również łódzkie hospicjum dla dzieci w przygotowaniu imprezy z okazji dnia dziecka 12 czerwca 2013 r.,
  • nasi członkowie przygotowali pokaz, który uświetnił „Pożegnanie lata z Teatrem Polskim” w Szczecinie 5-7 września 2013 r.,
  • 5 aktorów grających w filmowej sadze „Gwiezdne wojny” przyjęło honorowe członkostwo naszego fanklubu,
  • opracowaliśmy kilka gier powiązanych tematycznie z „Gwiezdnymi wojnami”,
  • piszemy artykuły dla sekcji Star Wars portalu Gildia.pl.

Od października 2013 roku jesteśmy zarejestrowanym stowarzyszeniem zwykłym. Aby do nas dołączyć, wystarczy pojawić się na 3 organizowanych przez nas wydarzeniach, przy czym chociaż jedno z nich musi być oficjalnym spotkaniem. Głównym dobrowolnym obowiązkiem, który wiąże się z członkostwem jest opłacanie składki członkowskiej, która wynosi obecnie 8 zł na kwartał. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze są przeznaczane na realizację misji stowarzyszenia, w tym na utrzymanie strony internetowej. Jeżeli zaś chodzi o przywileje wynikające z członkostwa, można o nich przeczytać w zakładce „Co robimy”.

Panorama ze spotkania

Zapraszamy i niech Moc będzie z Wami!